Salon Genewa 2016 | Fiat Tipo kombi i hatchback | Rodzina w komplecie

Wczoraj w sieci pojawił się pierwszy szkic Tipo w odmianie kombi. Dziś Fiat opublikował oficjalne zdjęcia, dodając do galerii fotografie hatchbacka

Odświeżona Linea i zapowiedź nowego Punto

Oficjalna premiera nowego Fiata Tipo hatchback i kombi miała miejsce na trwającym Salonie Samochodowym w Genewie. Marketingowcy z FCA wiedzą, jak budować napięcie, dlatego oprócz kilku zdjęć nie ujawnili nic więcej - na dokładne wymiary czy informacje na temat pojemności bagażników musimy jeszcze poczekać.

Premiera Tipo odbyła się w dość niespodziewanej kolejności - pierwszy światło dzienne ujrzał sedan. Z punktu widzenia europejskiego rynku mogło się to wydawać niezrozumiałe, ale Fiat celuje swoim kompaktem głównie w rynki rozwijające się, a to właśnie na nich sedany są najpopularniejsze. Włosi powtarzali, że aby uniknąć nieodpowiednich proporcji, Tipo zostało zaprojektowane jako sedan, a dopiero na jego bazie powstały pozostałe wersje nadwoziowe.

O ile smukłe linie sedana udało się przenieść na odmianę kombi, o tyle hatchback nie jest już tak zgrabny jak więksi bracia. I nie zmieniają tego nawet tylne światła, które przywodzą na myśl te z Alfy Romeo Giulietty.

Pod maską najnowszych odmian znajdą się najpewniej te same silniki co w przypadku sedana, a zatem jednostki benzynowe o pojemności 1,4 (95 KM) lub 1,6 litra (110 KM). Mocniejszy silnik będzie oferowany z sześciobiegową skrzynią automatyczną. Nie zabraknie też silników Diesla. Pojawią się dwie opcje MultiJet z bezpośrednim wtryskiem: 1,4 (95 KM) lub 1,6 (120 KM).

ZOBACZ TAKŻE:

Fiat Tipo z nowymi cenami w Polsce. Jest tanio. Co w standardzie?

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.