Salon Genewa 2016 | Alfa Romeo Giulia bez koniczyny

Po premierze wersji Quadrifoglio Verde nadszedł czas na standardową wersję Giulii. Tak wygląda włoski konkurent BMW serii 3

SUV Alfy Romeo będzie się nazywał...

Piękną Giulię, której rynkowy debiut przeciąga się w czasie, znaliśmy wyłącznie ze zdjęć topowej odmiany QV. Do dziś. Na Salonie Samochodowym w Genewie Włosi zaprezentowali w końcu standardową odmianę, która będzie stanowiła gros sprzedaży tego modelu. Ci, którzy zakochali się w sportowych liniach wersji QV, nie będą rozczarowani, choć - co naturalne - zwykła Giulia nie prezentuje się już aż tak okazale. Marketingowcom włoskiej marki należą się jednak gromkie brawa - mówiąc "Giulia" na myśl przychodzi krwistoczerowny egzemplarz z czterolistną koniczyną przy nadkolu.

Prezentacja zwyczajnej odmiany Giulii nie zmienia wcale ambicji decydentów z Alfy Romeo - najnowszy sedan będzie konkurować m.in. z BMW serii 3 i Jaguarem XE. Świadczą o tym nie tylko huczne zapowiedzi Włochów, ale też lista silników, które trafią pod maskę Giulii. Podstawowym będzie 2.0 turbo o mocy 180 KM. Ten sam motor będzie też występować w odmianach 225- i 330-konnej. Nie zabraknie też diesli o mocy 135, 180 i 210 KM.

Posłańcem dobrej nowiny dla wszystkich tych, którzy nie mogą się doczekać rynkowego debiutu nowej Alfy Romeo, jest Sergio Marchionne, który potwierdził, że produkcja Giulii rozpocznie się już 15 marca.

ZOBACZ TAKŻE:

Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio | Rekord na Nurburgringu

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.