Car of the Year 2016 | Samochód Roku z Polski

Międzynarodowe jury, złożone z europejskich dziennikarzy motoryzacyjnych, ogłosiło zwycięzcę plebiscytu na Samochód Roku 2016

Opel GT powróci już w marcu

Opel Astra pokonał sześć innych modeli, które znalazły się w ścisłym finale konkursu Car of the Year 2016. Przewaga nad drugim Volvo XC90 była jednak niewielka. Oto lista finalistów wraz z punktami, które im przyznano:

1) Opel/Vauxhall Astra - 309 punktów 2) Volvo XC90 - 294 punkty 3) Mazda MX-5 - 202 punkty 4) Audi A4 - 189 punktów 5) Jaguar XE - 163 punkty 6) Skoda Superb - 147 punktów 7) BMW Serii 7 - 143 punkty

Zwycięstwo Astry to powód do dumy nie tylko dla Opla, ale również dla polskich pracowników zakładów w Gliwicach, z których wyjeżdżają niemieckie kompakty.

Czytelnicy Moto.pl nie byli dla nowej Astry aż tak wspaniałomyślni. W głosowaniu, które odbyło się na łamach naszego serwisu, kompaktowy Opel odpadł już w pierwszym etapie. Które auto zwyciężyło w głosowaniu, możecie zobaczyć tutaj: Samochód Roku Czytelników Moto.pl .

Redakcja Moto.pl również wybrała swój samochód roku. W tym plebiscycie Astra mocno zaznaczyła swoją obecność, o czym możecie przeczytać tutaj: Samochód Roku 2015 Moto.pl .

ZOBACZ TAKŻE:

Nowy Opel Mokka | Zmiany na lepsze

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.