Salon Genewa 2016 | Volvo XC90 Excellence | Klasa premium do kwadratu

W Genewie Volvo nie ograniczyło się tylko do V90 i V40. Szwedzi przygotowali także europejską premierę XC90 Excellence

Od 2020 nikt nie zginie w Volvo

Po raz pierwszy XC90 Excellence zostało zaprezentowane podczas Shanghai Auto Show. Teraz Volvo jest gotowe zaoferować "najbardziej luksusowy samochód w 89-letniej historii marki" również Europejczykom. Internetowa sprzedaż dużego SUV-a ruszyła już w Szwajcarii, Francji, Belgii oraz Luksemburgu.

Osiągów najlepiej wyposażonego XC90 nie znamy, ale wiemy, że za napędzanie Excellence odpowiedzialny jest hybrydowy układ T8 Twin Engine o mocy około 410 KM.

Gwoździem programu jest oczywiście nie moc, a luksusowo wyposażone wnętrze. W wersji Excellence XC90 to samochód czteroosobowy. Każdy fotel jest niezależny, regulowany elektrycznie i wyposażony w funkcję masażu. Pasażerowie z tyłu mogą korzystać z wbudowanych w przednie fotele ekranów. Wykończenie kabiny to mieszanka drewna, skóry i metalu. Volvo XC90 może pochwali się także kryształowymi kieliszkami, lodówką, uchwytami na szklanki (mogą być podgrzewane albo chłodzone) czy 19-głośnikowym system audio Bowers & Wilkins. Za odpowiednie wyciszenie kabiny dbają nawet specjalne opony Pirelli.

ZOBACZ TAKŻE:

VOLVO XC90 | PREZENTACJA MODELU

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.