Salon Genewa 2016 | Fiat Tipo kombi | Pierwszy szkic

Fiat nie zaprzestaje ofensywny w segmencie kompaktów. Do sedana Tipo lada chwila dołączy kombi, a na horyzoncie znajduje się jeszcze hatchback

Odświeżona Linea i koncepcyjne Punto

Fiata Tipo w nadwoziu kombi powinniśmy zobaczyć w najbliższych dniach, bo Fiat zaplanował premierę na Salon Samochodowy w Genewie, a ten dla przedstawicieli mediów rusza już 1 marca. Włosi właśnie opublikowali pierwszy szkic najpraktyczniejszej odmiany Tipo. Jeżeli produkcyjna wersja będzie tak wyglądała, to szykuje się naprawdę ładne kompaktowe kombi. A jeżeli dodamy do tego okazyjną cenę, którą kusi w Polsce sedan (od 42 tys. zł), to możemy być prawie pewni, że Fiat trafi do bardzo dużego grona klientów.

Pod maską prawdopodobnie pojawią się jednostki benzynowe o pojemności 1,4 (95 KM) lub 1,6 litra (110 KM). Mocniejszy silnik będzie oferowany z sześciobiegową skrzynią automatyczną. Nie zabraknie jednostek wysokoprężnych. Pojawią się dwie opcje MultiJet z bezpośrednim wtryskiem, takie jak 1,4 (95 KM) lub 1,6 (120 KM).

W planach Fiata znajduje się jeszcze Tipo w nadwoziu hatchback. Kiedy go zobaczymy? Tego przedstawiciele Fiata na razie nie zdradzili.

ZOBACZ TAKŻE:

Fiat Tipo | Nowy kompakt za 42 tysiące | Co w standardzie?

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.