Salon Genewa 2016 | Alfa Romeo Disco Volante | Bez dachu

Disco Volante Coupe to przepiękny projekt na bazie Alfy 8C Competizione. W Genewie zobaczymy wersję bez dachu

Tak brzmi Alfa Romeo Giulia

Przepiękna Alfa Romeo Disco Volante Coupe firmy Carozzeria Touring Superleggera debiutowała w 2013 roku podczas genewskich targów. Po trzech latach Włosi wzbogacą swoją ofertę o wersję Spyder. Oczywiście, identycznie jak Coupe, również wersja ze zdejmowanym dachem będzie bazowała na Alfie Romeo 8C Competizione. Wiemy, że powstanie tylko 7 sztuk Disco Volante Spyder i każda zostanie pomalowana na inny kolor. W Genewie zobaczymy egzemplarz w niebieskich szatach (Blue Ceruleo) z beżowo-czarnym wnętrzem.

Nowy dach to dwa panele z włókna węglowego, które można ręcznie zdemontować. Panele ważą tylko 3,5 kilograma i bez problemu mieszczą się w bagażniku. Jak podkreślają twórcy, w Spyderze nie ma żadnych kompromisów i auto zostało tak zaprojektowane, jakby w ogóle nie miało dachu.

Carrozzeria Touring Superleggera nie zagłębiało się jeszcze w dane techniczne jednostki napędowej. Możemy się jednak spodziewać, że w Spyderze zostanie wykorzystany ten sam silnik co w Coupe. To 4,7-litrowa V-ósemka z 8C Competizione o mocy 450 KM i 480 Nm maksymalnego momentu obrotowego. V8 współpracuje z sześciostopniową skrzynią biegów. Coupe rozpędzało się do pierwszej setki w 4,2 sekundy i osiągało 290 km/h. Ze względu na wyższą wagę Spyder na pewno będzie trochę wolniejszy, ale nie powinno to raczej zmartwić potencjalnych klientów. W końcu w Disco Volante na pierwszym miejscu stoi styl, a nie prędkość i liczenie każdej dziesiątej sekundy.

Alfa Romeo Disco Volante oficjalnie zadebiutuje już w marcu.

 

ZOBACZ TAKŻE:

Alfa Romeo Giulietta FL | Włosi poszli na łatwiznę

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.