Salon Genewa 2016 | Aston Martin DB11 | Następca DB9

Tuż przed oficjalną premierą w Genewie do sieci wyciekły cztery zdjęcia zupełnie nowego Aston Martina DB11

Aston Martin Lagonda | Tylko dla szejków

Na następcę DB9 kazano nam czekać bardzo długo, ale chyba nikt nie będzie narzekał na finalny efekt prac brytyjskich inżynierów. Aston Martin stworzył kolejny znakomicie wyglądający supersamochód! W stylistyce modelu nie ma co spodziewać się rewolucji - już na pierwszy rzut oka rozpoznamy w aucie Astona i serię DB. Jednak w projekcie widać wyraźne wpływy nie tylko DB9. Bardzo ciekawy tył auta i ostro ścięta linia dachu to bez wątpienia nawiązanie do koncepcyjnego crossovera marki, modelu DBX. Projektanci DB11 czerpali inspiracje także z innych Astonów: DB10 z ostatniego Bonda (identyczne felgi), ekskluzywnego One-77 czy Vanquisha.

Wszystko wskazuje na to, że Aston Martin DB11 zadebiutuje z nową, podwójnie doładowaną 5,2-litrową V-dwunastką o mocy 600 KM. Później do oferty ma dołączyć mniejsza, 4-litrowa V-ósemka (również biturbo) opracowana przez inżynierów Mercedes-AMG.

Na więcej zdjęć i oficjalne dane techniczne czekamy do rozpoczęcia targów w Genewie, a te już lada chwila. Dni prasowe ruszają jutro.

ZOBACZ TAKŻE:

Aston Martin RapidE | Elektryczny Aston Martin

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.