Nowe Audi Q5 na ostatniej prostej

Audi zamierza ponownie uderzyć w segment BMW X3, Volvo XC60 i Mercedesa GLC. Wykorzysta do tego drugą generację Q5, która jest już bliska produkcji

Prześwietlamy ceny Audi

Jeszcze w tym roku nowe Audi Q5 powinno pojawić się na drogach. Zamaskowane egzemplarze krążą już w okolicach Ingolstadt. Jeszcze nie wiemy jak będzie wyglądać nowy SUV, ale podpowiedzi można szukać w modelu Q7, który wyznaczył nowy kierunek stylistyczny marki. W przypadku tego modelu inżynierowie wraz z projektantami poprawili współczynnik aerodynamiki. Wynosi on teraz 0.30, co powinno polepszyć wyniki spalania nawet o 15 procent.

Druga generacja Q5 pojawi się w sprzedaży latem. Poza zmianą wyglądu zewnętrznego dojdzie do wielu modyfikacji we wnętrzu. Pojawi się także sporo nowoczesnych rozwiązań na liście wyposażenia. Podobnie jak w modelu A4, klienci będą mogli wybierać pomiędzy standardowymi lampami biksenonowymi, a lampami LED z systemem Matrix. Nie zabraknie także multimediów i systemu MMI, który będzie dostępny w dwóch wariantach. Pierwszy to podstawowy z 7-calowym ekranem i pokrętłem. Druga opcja to system MMI Plus, w skład którego wchodzi większy ekran (8,3 cala), pokrętło i touchpad.

Poza klasycznymi jednostkami benzynowymi i wysokoprężnymi, czterocylindrowymi oraz V6, do wachlarza opcji dołączy wersja hybrydowa plug-in oraz sportowe RS Q5. Ten pierwszy będzie wyposażony w silnik benzynowy o pojemności 2,0 wspomagany przez dwa silniki elektryczne. Jeden będzie umieszczony tuż przy skrzyni, natomiast drugi na tylnej osi. Ekstremalna wersja będzie napędzana silnikiem V6 3.0 o mocy 500 KM.

Nowy SUV będzie mocno spokrewniony z Audi A4. Wszystko za sprawą płyty podłogowej MLB, której użyto także do budowy Q7. W porównaniu z aktualną wersją samochód przejdzie kurację odchudzającą. Można liczyć, że zrzuci co najmniej 100 kg.

Niektóre źródła donoszą, że wymiary samochodu będą bardzo podobne. Długość aktualnej wersji to 4700mm, szerokość 1950mm, a wysokość 1650mm. Odrobinę zwiększy się rozstaw osi, który wynosi teraz 2810mm. Skorzystają na tym pasażerowie i przestrzeń bagażowa, która wynosi teraz 540 litrów.

Cennik nowego modelu w Niemczech powinien wystartować od 31 tys. euro.

ZOBACZ TAKŻE:

Gama modelowa Audi powiększy się o modele Q2 i Q4

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.