Salon Genewa 2016 | Dwie nowości Lotusa

Do startu targów motoryzacyjnych w Genewie zostało już tylko kilka dni. Brytyjska marka zaprezentuje w Szwajcarii dwa nowe modele

Pierwszy crossover Lotusa coraz bliżej

Na razie informacje na temat premier Lotusa są tajemnicą. Dyrektor zarządzający marki, Jean-Marc Gales zdradził jedynie, że w Szwajcarii zostanie ujawniona najszybsza gama modeli produkowanych seryjnie.

W sumie na stoisku Lotusa będzie miejsce dla czterech samochodów. Dwa z nich już znamy. Jest to 3-Eleven oraz Elise Cup 250. Pozostałe dwa są na razie w owiane tajemnicą. Niektóre źródła mówią, że jedną z tych premier może być model Evora 400 Roadster. Na razie nie wiadomo zbyt wiele na temat tego samochodu, ale w zeszłym roku na targach w Genewie zaprezentowano model Evora 400 Coupe. Auto było wyposażone w silnik V6 o pojemności 3,5 litra. Maksymalna moc tej jednostki to 400 KM i 410 Nm szczytowego momentu obrotowego. Takie parametry pozwolą na sprint do setki w 4,1 sekundy oraz prędkość maksymalną 299 km/h.

Niewykluczone, że kolejną premierą Lotusa będzie wyścigowa wersja Evory. Drugą propozycją może być odświeżona wersja modelu Exige. Ten ostatni mógłby wykorzystać jednostkę napędową ze wspomnianego wcześniej modelu Evora 400.

ZOBACZ TAKŻE:

Lotus Exige 360 Cup | Tylko 50 sztuk

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.