Lamborghini Huracán LP 610-4 Spyder | Krótka premiera w Warszawie

Do jedynego salonu Lamborghini w Polsce zawitał, dosłownie na chwilę niebieski Huracan Spyder

Lamborghini Huracan | Oferta będzie liczyła pięć modeli

Przedpremierowy pokaz otwartej wersji Lamborghini odbył się wyłącznie dla zaproszonych gości. Po raz pierwszy model pokazano na zeszłorocznym salonie we Frankfurcie. Półtora roku po debiucie wersji coupe. Otwieranie dachu trwa 17 sekund i można to robić również podczas jazdy do prędkości 50 km/h.

Oprócz tego technicznie w nowym modelu z Sant Agata nic się nie zmieniło. Do napędu służy 10 cylindrowy silnik o 5,2 litra i mocy 610 KM. Napęd przekazywany jest na cztery koła. Jedyna różnica to większa masa własna. Spyder waży 120 kg więcej niż zamknięta wersja. Nowy model ma o 40% sztywniejsze nadwozie, i wytwarza 50% więcej siły dociskowej niż poprzednik - Gallardo Spyder.

Auto trafi do klientów na wiosnę. Wszystkie egzemplarze, które były przewidziane na rynek polski zostały już sprzedane. Warto dodać, że auto kosztuje 1,3 mln złotych. Jedyny salon Lamborghini w Polsce mieście się w Warszawie, Wybrzeże Kościuszkowskie 45. Znajdziecie tam nie tylko modele z Włoch, ale także przedstawicielstwo Bentleya.

Następna okazja do obejrzenia najnowszego Lamborghini z bliska będzie na salonie samochodowym w Genewie.

ZOBACZ TAKŻE:

Wideo | Lamborghini Huracan Spyder | Rządzi pogodą

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.