Ford wchodzi w Allroad

Coraz większa popularność crossoverów wymusza na producentach mocną zmianę kursu. Tym razem pod trend podpina się Ford, który zamierza wzbogacić swoją gamę modelową o nowe wersje modeli

Passat Alltrack | Polskie ceny | Tani nie jest

Przez następne trzy lata wachlarz modeli Forda wzbogaci się o kilka samochodów inspirowanych stylem "Allroad". Producent nie podał jeszcze, o które samochody chodzi. Jednak naturalnymi kandydatami wydają się być takie modele jak Focus czy Mondeo w wersji kombi.

Konkurencja już od kilku lat produkuje specjalne wersje, takie jak Volkswagen Passat Alltrack czy Skoda Octavia Scout. Na razie nie jest znany trzeci model, ale przedstawiciele koncernu twierdzą, że nie musi to być samochód o nadwoziu kombi. Niewykluczone, że w tym przypadku może chodzić nawet o Fiestę.

Może to brzmieć dziwnie, ale w ostatnim czasie Volvo zdecydowało się na wprowadzenie sedana S60 Cross Country. Samochód w tej wersji jest wyposażony w plastikowe nakładki na błotniki oraz podwyższone zawieszenie. Podobnych modyfikacji należy się spodziewać w samochodach Forda.

ZOBACZ TAKŻE:

Ofensywa Forda w segmencie SUV

Więcej o:
Copyright © Agora SA