Salon Genewa 2016 | BMW M235i na sterydach od Schnitzera

AC Schnitzer to uznany gracz na rynku firm tuningowych. Firma znów daje o sobie znać prezentując w Genewie model ACL2. Pod tą nazwą skrywa się BMW M235i

Alpina B7 xDrive | Po co czekać na M7

Już za kilka dni w Genewie będziemy mogli ujrzeć na żywo nowe dziecko AC Schnitzer. Na razie firma opublikowała pierwsze zdjęcia oraz film prezentujące samochód bazujący na sportowym BMW M235i. Okazuje się, że po projekcie inżynierów z monachijskiej dywizji M można jeszcze wycisnąć trochę mocy.

Na początek ACL2 otrzymał nowy zestaw dodatków poszerzających jeszcze bardziej nadwozie. Są nowe zderzaki z powiększonymi wlotami powietrza, nakładki na progi oraz wielkie tylne skrzydło. Nadwozie pomalowano w kolorze zielonym, natomiast felgi w kontrastującym czerwonym.

Jednak to nie pakiet aerodynamiczny gra tutaj pierwsze skrzypce. Niemiecki tuner pomieszał trochę przy silniku. Nie wiemy jednak, czy przerobiono seryjną jednostkę 3.0, czy zdecydowano się na wymianę na V8 o pojemności 4.4 litra. W każdym razie agregat pod maską generuje 570 KM. Specjaliści od tuningu podają, że współczynnik masy do mocy wynosi 2,54 kg/KM. Wynika z tego, że samochód przeszedł mocną kurację odchudzającą. Zwiększona moc wymusiła także wymianę układu hamulcowego, zawieszenia oraz wydechu.

Więcej informacji już w przyszłym tygodniu podczas premiery na targach motoryzacyjnych w Genewie.

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

BMW M6 | Test | Mocy nigdy za wiele?

Więcej o:
Copyright © Agora SA