Salon Genewa 2016 | Volvo V40 | Ofensywy ciąg dalszy

Koniec spekulacji. Volvo nareszcie opublikowało pierwsze zdjęcia odświeżonego V40

Volvo S90 | Ceny w Polsce

Do tej pory plotki mówiły, że już w tym roku pojawi się zupełnie nowa generacja V40. Na razie jest jednak na to za wcześnie. Szwedzki kompakt przeszedł facelifting i co najmniej przez dwa lata utrzyma się jeszcze na rynku w tym wydaniu. Nie oznacza to wcale, że V40 nie doczekało się znaczących zmian - Volvo zafundowało mu poważne odświeżenie, upodabniając go do nowych modeli z serii 90.

W oczy rzucają się przede wszystkim zupełnie nowe LED-owe światła. W całości przeprojektowano także grill, gdzie pojawił się nowy znaczek Volvo. Z kolei linia boczna i tył auta to już znacznie delikatniejsze, trudne do zauważenia zmiany. Paleta dostępnych lakierów powiększy się o nowe kolory: cztery niebieskie (Amazon Blue, Denim Blue, Bursting Blue i Mussel Blue) oraz znany z XC90 Luminous Sand.

We wnętrzu możemy liczyć na nowe wzory tapicerek, warianty kolorystyczne, inne wykończenie boków drzwi i czarną podsufitkę (opcja). Szwedzi chwalą się też systemem filtrowania powietrza CleanZone oraz wyposażoną w nowe funkcje aplikacją Volvo OnCall na smartfony.

Omijaj je szerokim łukiem | Nieudane silniki

Możemy spodziewać się, że techniczna strona samochodu została praktycznie nietknięta. Przynajmniej na razie Volvo nic nie wspomina o zmianach w gamie silnikowej. Z tego, co Szwedzi mówią, skupiono się na ograniczeniu emisji szkodliwych substancji. Jako przykład podano 2-litrowego turbodiesla D2, który z ręczną skrzynią biegów będzie emitował zaledwie 89 gramów CO2 na kilometr.

Oficjalnie Volvo V40 zostanie zaprezentowane już w marcu podczas Salonu Samochodowego w Genewie. Druga wielka szwedzka nowość to piękne duże kombi V90 .

Zobacz wideo

Na więcej szczegółowych informacji musimy poczekać do 1 marca.

ZOBACZ TAKŻE:

Dziewczyna i samochód | Volvo XC90 i Justyna

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.