Nie będzie następcy LFA?

Zła wiadomość dla wszystkich fanów ekstremalnego i limitowanego Lexusa LFA. Japoński producent ujawnił, że nie zamierza wprowadzać na rynek jego następcy. Przynajmniej w najbliższym czasie

Lexus NX 200t F Sport | Test | Nieszablonowy

Podczas prezentacji nowego modelu LC500h, która odbyła się niedawno, szef europejskiego oddziału Lexusa zapowiedział, że istnieje nikła szansa na pojawienie się następcy LFA. Na chwilę obecną marka o tym nie myśli, ponieważ są inne priorytetowe projekty nad którymi skupiają się inżynierowie.

Dodał jednak, że ten samochód wiele znaczył dla japońskiej marki, ze względu na ilość emocji jaką dostarczał. Podczas prac nad nowymi modelami inżynierowie Lexusa będą mocno brać to pod uwagę.

LFA stał się ikoną, więc producent nie myśli na razie na temat jego następcy. Szef Lexusa powiedział, że przez co najmniej najbliższe 25 lat LFA zachowa ten status.

Japońska firma zamierza w najbliższym czasie zaskoczyć swoich fanów innym supersamochodem. Lexus LFA zaprezentowany w 2009 roku był jednym z najbardziej oczekiwanych modeli tej marki. Nie oferował szczytowych osiągów, na rynku były dostępne mocniejsze modele od konkurencji, ale dostarczał niesamowitą frajdę z jazdy. Ciężko będzie Japończykom powtórzyć ten sukces w najbliższym czasie.

ZOBACZ TAKŻE:

Lexus LC 500 | Szalony koncept trafia do produkcji

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.