Salon Genewa 2016 | ApolloN | "Najszybszy samochód drogowy na świecie"

Jak zwykle przed targami w Genewie nie brakuje teaserów całkowicie nowych marek i modeli. Firma Apollo pokazała fragment swojego nowego projektu, który w całości zobaczymy już w przyszłym tygodniu

Następca Ferrari LaFerrari pokona barierę 500 km/h

Oficjalny debiut ApolloN został zaplanowany na targach w Genewie. Na razie wiemy tylko tyle, że będzie to "najszybszy drogowy samochód na świecie".

Jednak producent nie zdecydował ujawnić się więcej faktów przed oficjalną prezentacją. Póki co możemy zobaczyć jedynie "ćwiartkę" modelu, która sugeruje bardzo opływową linię nadwozia patrząc na kąt pod jakim umieszczono przednią szybę. Na pewno pojawi się dużo włókna węglowego oraz lekkich komponentów. Całość stoi na dużych felgach montowanych przez centralną śrubę oraz odzianych w wyścigowe opony Michelin Pilot Sport Cup 2.

ApolloN będzie najprawdopodobniej duchowym następcą Gumperta Apollo. Jakiś czas temu niemiecką markę kupiła spółka Ideal TeamVenture i przemianowała nazwę na Apollo Automobil GmbH.

Ostatni projekt marki Gumpert pojawił się na targach w Genewie w 2013 roku. Sportowy model Gumpert S wyposażono w silnik V8 o pojemności 4,2 litra. Jednostka produkowała 740 KM maksymalnej mocy. Rozpędzał się do 100 km/h w czasie 2,9 sekundy. Druga setka pojawiła się po 8,8 sekundy.

ZOBACZ TAKŻE:

Rimac | Chorwacki pocisk doczeka wersji produkcyjnej

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.