Stephan Winkelmann już nie będzie szefem Lamborghini

Kolejne roszady na samym szczycie koncernu Volkswagen. Stephan Winkelmann przechodzi z Lamborghini do...

Już niedługo pięć Huracanów

Od 15 marca 2016 roku nowym szefem Quattro GmbH będzie Stephan Winkelmann. Na stanowisku zastąpi Heinza Hollerwegera, który przechodzi na emeryturę po 40, "pełnych sukcesów" latach w Audi.

"Z jego nieocenionym doświadczeniem ponad 11 lat szefowania Lamborghini, Stephan Winkelmann będzie kluczową postacią w dalszym rozwoju Quattro GmbH." - skomentował wybór nowego szefa Ruper Stadler z zarządu Audi AG.

Urodzony w 1964 roku w Berlinie Stephan Winkelmann początkowo zajmował się finansami. Z motoryzacją związał się na początku lat 90, kiedy został zatrudniony przez Mercedesa. W 1994 roku przeszedł do Fiata, gdzie powierzono mu szefowanie oddziałom marki w Austrii, Szwajcarii oraz Niemczech. Rok 2005 to kolejny stopień kariery i objęcie funkcji CEO w Lamborghini. Praca Winkelmanna była powszechnie chwalona i uważany jest on za ojca sukcesu marki. Przypomnijmy, w 2015 roku Lamborghini pobiło rekord wszech czasów i dostarczyło do klientów aż 3 245 supersamochodów.

Nic więc dziwnego, że Volkswagen postanowił właśnie temu człowiekowi powierzyć pieczę nad nowymi modelami Audi R oraz RS.

ZOBACZ TAKŻE:

Recon MC8 | Audi R8 na sterydach

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.