Salon Genewa 2016 | Renault Scenic | Do sieci wyciekły pierwsze zdjęcia

Tak wygląda długo wyczekiwana nowa generacja Scenika. Co o nim wiemy?

Renault R.S. 01 w policyjnym mundurze

Przed targami w Genewie Renault skupiło się na promocji nowego Renault Megane Grandtour (o nowym kombi możecie przeczytać TUTAJ ). Jednak Francuzom przytrafiła się wpadka, bo oprócz zdjęć kompaktu do sieci wyciekło też pierwsze zdjęcie zupełnie nowego Scenika. Renault próbowało zareagować i błyskawicznie je usunęło, ale w Internecie nic nie ginie... Wobec przecieku Renault zdecydowało się na pokazanie jeszcze dwóch zdjęć. Niestety, na żadnym nie widzimy tyłu ani wnętrza auta.

Zgodnie z oczekiwaniami Scenic nareszcie nabrał nowoczesnego wyglądu i upodobnił się do reszty samochodów marki. Kiedy Renault konsekwentnie odświeżało swoją gamę modelową (Espace, Twingo, Megane, Talisman), popularny minivan wciąż tkwił w zamierzchłej przeszłości. Aktualny Scenic pojawił się na rynku w 2009 roku, a w 2013 zafundowano mu facelifting.

Nowy Renault Scenic pełnymi garściami czerpie z najnowszego języka stylistycznego marki. Pojawił się charakterystyczny grill z dużym znaczkiem Renault, nowe LED-owe reflektory oraz maska z czterema wypukłymi liniami, które nadają odrobiny sportowego stylu. Jak na minivana, Scenic prezentuje się bardzo dynamicznie. Dbają o to czarne elementy, panoramiczna szyba, wielkie felgi, odważne przetłoczenie na dole drzwi oraz chromowana listwa, która podkreśla linię boczną.

Technicznie Scenic będzie bazował na nowym Renault Megane. Od kompaktu zapożyczy nie tylko płytę podłogową, ale także jednostki napędowe. W pierwszych przeciekach mowa jest o silnikach: 1.5 dCi, 1.6 dCi, 1.2 TCe oraz 1.6 TCe.

Na konkrety czekamy do marca.

ZOBACZ TAKŻE:

Renault Talisman | Prezentacja Modelu

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.