Aston Martin RapidE | Elektryczny Aston Martin

Kolejny producent supersamochodów postanowił na poważnie zainteresować się produkcją elektrycznych modeli. Aston Martin podpisał kilka dni temu umowę z LeEco. Dzięki temu powstanie napędzany prądem model RapidE

Lamborghini nie planuje elektrycznego samochodu. Na razie

Legendarna, brytyjska marka zaprezentowała rok temu koncept o nazwie RapidE. Jednak do tej pory los tego samochodu nie był przesądzony. Dopiero kilka dni temu Aston Martin podpisał umowę z LeEco, dzięki której sprawa się wyjaśniła. Przy dobrych wiatrach już za dwa lata ujrzymy elektryczny model w wersji produkcyjnej na ulicach.

Na razie jest zbyt wcześnie by dyskutować o osiągach Astona Martina RapidE. Wiadomo tylko, że inżynierowie obu firm ściśle współpracują w kwestii jednostki napędowej oraz akumulatorów.

Zeszłoroczny koncept miał za zadanie pokazać zainteresowanie brytyjskiego producenta tematyką bezemisyjnych samochodów. Wiadomo było tylko tyle, że projekt otrzymał zielone światło. Jednak do tej pory Brytyjczycy nie mówili na temat szczegółów. Niewykluczone, żę współpraca z LeEco zostanie rozszerzona na inne modele marki Aston Martin z napędem elektrycznym.

Porsche Panamera Turbo vs. Aston Martin Rapide - konfrontacja

Andy Palmer, szef Aston Martin, podkreślił niedawno, że wejście modelu RapidE na rynek będzie kamieniem milowym dla obu marek. Jest zaskoczony szybkością prac oraz technologicznym zaawansowaniem projektu. Niewykluczone, że samochód pojawi się oficjalnie jeszcze przed planowaną premierą.

ZOBACZ TAKŻE:

Porsche | Zielone światło dla pierwszego elektrycznego samochodu

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.