Salon Genewa 2016 | Maserati Levante | SUV Maserati po raz pierwszy

Jak wszyscy producenci w segmencie premium również Maserati stawia na segment SUV. Nowy Levante zadebiutuje w Genewie, a do klientów trafi już wiosną. Od tego modelu zależy przyszłość całej marki

Problemy Maserati? | Premiera Alfieri przesunięta

Jak każdy producent Maserati także szuka większych rynków zbytu. Aktualnie mamy wysyp nowych modeli SUV segmentu luksusowego. Bentley Bentayga, Jaguar F-Pace, a nad swoimi SUV pracuje Aston Martin czy chociażby Rolls-Royce. Chociaż ten ostatni zastrzega się, że nie celuje w ten segment, a chce zrobić coś zupełnie nowego. Zobaczymy.

Levante to duży SUV formatu Porsche Cayenne. Pod jego karoserią znajdziemy bardzo wiele elementów... Jeepa Grand Cherokee. W końcu Maserati należy do koncernu FCA. Karoseria nowego modelu jest całkowicie z aluminiowa. Stylistycznie Levante nawiązuje do modeli Ghibli i Quattroporte.

Za to zespół napędowy, układ kierowniczy i hamulcowy pochodzą z limuzyn Maserati - Ghibli i Quattroporte. Według pierwszych doniesień Levante seryjnie wyposażony będzie w elektronicznie regulowane zawieszenie, inteligentny napęd na cztery koła Q4 i specjalnie przygotowaną, 8 biegową automatyczną skrzynię biegów.

Jak wynikało z wcześniejszych zapowiedzi SUV Maserati napędzany będzie turbodoładowanym silnikiem benzynowym V6 o mocy 350 i 425 KM. Topowa wersja z silnikiem V8 turbo o mocy 560 KM póki co jest w zawieszeniu. Za to na pewno pojawią się diesle. I to aż trzy do wyboru. 3 litrowy turbodiesel będzie osiągał moc 250, 275 lub 340 KM. Później do oferty ma dołączyć również model hybrydowy.

Produkcja Maserati Levante w zakładach Mirafiori w Turynie już się rozpoczęła. W salonach auto pojawi się już wiosną 2016.

ZOBACZ TAKŻE:

Skoda VisionS | Tak będzie wyglądał duży SUV Skody

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.