SUV Alfy Romeo będzie się nazywał...

Wreszcie dobre informacje z Alfy. 14 marca ruszy produkcja Giulii, a marka na poważnie wzięła się za prace nad SUV-em. Właśnie poznaliśmy jego nazwę

Tak brzmi Alfa Romeo Giulia

Wszystko wskazuje na to, że za sprawą samego Sergio Marchionne, szefa wszystkich szefów w FCA, właśnie poznaliśmy nazwę długo wyczekiwanego SUV-a marki. Nowa Alfa Romeo została ochrzczona Stelvio. We Włoszech Stelvio może kojarzyć się z wieloma rzeczami, ale dla miłośników motoryzacji ta nazwa ma jedno skojarzenie. Chodzi o słynną górską drogę w północny Włoszech, na Przełęczy Stelvio. Kiedyś szalała tam słynna trójka z Top Geara, a droga została uznana wtedy przez Clarksona za "najlepszą na świecie".

Taka, a nie inna nazwa wskazuje, co ma być priorytetem dla włoskiej marki. Według pierwszych zapowiedzi, SUV będzie wierny sportowej duszy Alfy i zaoferuje kierowcom świetne prowadzanie i masę radości z jazdy.

Na razie nie mamy zbyt wielu informacji o SUV-ie. Wiemy, że model ma uderzyć w Audi Q5, BMW X3 oraz Mercedesa GLC. Stelvio zostanie zbudowany na platformie podłogowej stworzonej na potrzeby Giulii. Od pięknego sedana zapożyczy prawdopodobnie również jednostki napędowe. Przypomnijmy, pod maską Giulii będą pracować 3 silniki w różnych wariantach. To 2,2-litrowy turbodiesel JTDM (150-210 KM), 2-litrowy benzyniak GME T4 (200-280 KM) oraz opracowana przez Ferrari V-szóstka Twin Turbo (490-510 KM) z wersji Quadrifoglio Verde. Bardzo ciekawe, czy również SUV pojawi się w topowej odmianie z koniczyną.

Alfa Romeo Giulietta QV | Test | Cena uczuć

Pierwotnie Stelvio miał pojawić się na rynku w połowie 2016 roku, ale ze względu na liczne opóźnienia trzeba się liczyć, że premiera SUV-a może przesunąć się na rok 2017. Jednak Marchionne zapowiada, że Stelvio do produkcji wejdzie jeszcze w 4 kwartale tego roku.

Jako, że na pierwsze oficjalne zdjęcia Alfy Romeo Stelvio trzeba będzie jeszcze poczekać, w galerii zamieściliśmy grafiki koncepcyjne artysty Alessandro Masera oraz zdjęcia starego konceptu Kamal.

ZOBACZ TAKŻE:

Alfa Romeo Giulia | Duża galeria

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.