Wydanie weekendowe | Nasze podsumowanie tygodnia

Jak co tydzień zapraszamy Was na podsumowanie ostatnich siedmiu dni

Salon w Genewie coraz bliżej i to czuć w wiadomościach, które do nas dotarły w mijającym tygodniu. Pojawia się coraz więcej mniej lub bardziej kontrolowanych przecieków, lub też oficjalnych informacji o nowych modelach. Dwie najważniejsze z nich to zdecydowanie nowy, duży SUV Skody i niewiele mniejsze kombi Volvo. Czesi pokazali pierwsze zdjęcia koncepcyjnego modelu, który nie będzie mocno odbiegał od seryjnej wersji. No cóż, po raz kolejny możemy pozazdrościć motoryzacji naszym południowym sąsiadom. Ich duży SUV wygląda lepiej niż pochodny model Audi. Volvo też idzie w dobrą stronę. Po bardzo udanym XC90 można się tylko dobrego spodziewać po V90.

Jest szansa, że duże kombi wrócą do łask. Nie tylko Volvo działa w tym kierunku, ale i Kia. Również w Genewie swoją premierę będzie miała Optima Sportswagon. Rodzinnie zaprezentuje się w Szwajcarii również Renault. Na ich stoisku powinien się pojawić nowy Scenic, który obchodzi 20-lecie swojego istnienia jak i Megane w wersji kombi.

Po raz kolejny okazało się jak wspaniałą lokatą kapitału może być samochód. Czy to BMW M3 E30, Testarossa, Diablo lub też Aston Martin z Bonda, wszystkie te auta przyniosą na aukcjach spory zysk.

Jeśli kupicie nowe modele Pagani i Lamborghini to jest ogromna szansa, że po latach też na nich zarobicie. Huara BC to ekstremalna wersja ekstremalnego samochodu. W ten sam ton uderza sąsiad z Sant Agata. Centenario ma być nową definicją super auta z bykiem na masce.

Dla naszego najmłodszego członka redakcji, Filipa Tusza takim super autem na chwilę stał się Fiat 500. To jego pierwszy test auta. Wy za to drodzy czytelnicy możecie wybrać Wasz samochód roku. 32 samochody umieściliśmy w wylosowanych parach. Rok temu wygrał Ford Mustang, a w tym? Już za tydzień będziemy to wiedzieć.

Tak więc do przyszłego tygodnia.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.