Wiesmann powraca z nowym modelem

O marce Wiesmann było ostatnio cicho. Wszystko z powodu problemów finansowych niszowego producenta sportowych samochodów. Jednak ostatnie komunikaty wskazują na to, że sytuacja została opanowana i ustabilizowana

Wiesmann | Wszystkie modele

Po wielu miesiącach zawirowań firma Wiesmann trafiła w ręce brytyjskich inwestorów, którzy mają pomysł na dalsze działanie. Po długiej sprawie ciągnącej się w sądzie marka trafiła w ręce dwóch Brytyjczyków, braci Roheena i Sahira Berry. Inwestorzy zakupili nie tylko nieruchomości, ale także wszystkie prawa do marki wraz ze znakami towarowymi. Nie będzie zatem powtórki z historii, którą możemy obserwować w przypadku próby przywrócenia do życia szwedzkiego Saaba.

Przedstawiciele marki zapowiedzieli właśnie nowy model, który wyjdzie z fabryki w Dulmen pod koniec tego roku. Na pewno będzie on utrzymany w podobnej konwencji, co dotychczasowe modele tej marki.

Co ciekawe, nowi właściciele zapowiedzieli utrzymanie ścisłej współpracy z założycielami marki , braćmi Martinem i Friedhelmem Wiesmanami, którzy uruchomili produkcję w 1988 roku. Od tamtego czasu z niewielkiego zakładu w Niemczech wyjechało ponad 1600 egzemplarzy.

Dla tych, którzy po raz pierwszy słyszą o marce Wiesmann, informujemy że niemiecka marka produkowała w niskim nakładzie dwuosobowe auta sportowe, które były napędzane silnikami BMW. Modele miały retro wygląd, ale ich wyglądu nie można było pomylić z innymi samochodami dostępnymi na rynku.

ZOBACZ TAKŻE:

Ich już nie ma | Marki samochodów, które już pożegnaliśmy

Więcej o: