Toyota Prius | Ceny w Polsce | Jeszcze lepsza hybryda

Poznaliśmy kwotę, która otworzy cennik nowej generacji Toyoty Prius. Za hybrydowy kompakt trzeba dać grubo powyżej 100 tysięcy złotych

Wszystko o nowym Priusie

Nową Toyotę Prius poznaliśmy podczas ubiegłorocznego Salonu Samochodowego we Frankfurcie. Stylistyka zaproponowana przez Japończyków podzieliła branżę na dwa obozy. Tak samo było z wodorowym Miraiem - jedni mówią o brzydkim dziwolągu, drudzy chwalą Toyotę za odważne linie i bardzo nowoczesny projekt nadwozia.

Nowy Prius wyposażony jest w układ hybrydowy (łączna moc to 122 KM) najnowszej generacji, który ma zapewniać znacznie niższe zużycie paliwa, szczególnie w cyklu pozamiejskim, oraz większą radość z jazdy. W dodatku będzie pracował ciszej i płynniej niż dotychczas. Całkowicie zmodernizowany, pełny napęd hybrydowy jest wydajniejszy i bardziej dynamiczny, ale również lżejszy. Przebudowany silnik spalinowy wykazuje się sprawność cieplną powyżej 40% - jest to najlepszy wynik na świecie dla silnika benzynowego.

Więcej informacji o technicznej stronie Priusa znajdziecie TUTAJ . A teraz przechodzimy już do najważniejszego, czyli ceny hybrydy.

W polskich salonach za nową Toyotę Prius trzeba będzie zapłacić 119 000 złotych .

Ceny Toyoty Prius 1.8 Hybrid (122 KM) E-CVT na polskim rynku:

Wersja wyposażenia Active - 119 900 złotych

Wersja wyposażenia Premium - 127 900 złotych

Wersja wyposażenia Prestige - 141 900 złotych

Jakie elementy wyposażenia znajdziemy w podstawowej wersji wyposażenia Active? To m.in.:

- automatyczna dwustrefowa klimatyzacja - reflektory w technologii LED - adaptacyjny tempomat - kamerę cofania - system zapobiegający kolizji - system ochrony pieszych - elektryczne, podgrzewane lusterka - bezkluczykowy dostęp do auta

ZOBACZ TAKŻE:

Hyundai Ioniq | Toyota Prius na celowniku

źródło: Okazje.info

Więcej o: