Nissan Leaf z 250-kilometrowym zasięgiem

Nissan opublikował nową sesję zdjęciową i wideo z Leafem o przedłużonym zasięgu. Elektryczny japończyk jest gotowy na podbój Europy

Nissan Kicks | Nadjeżdża nowy crossover!

Nissan jest dumny z dwóch rzeczy: wyraźnie poprawionego zasięgu oraz szerokiej możliwości łączności z samochodem. Oczywiście za pomocą smartfona.

Największą nowością w Nissanie Leaf jest zestaw nowych baterii (30 kWh), dzięki którym zasięg popularnego elektryka wzrósł do rozsądnych 250 kilometrów na jednym ładowaniu. To wynik lepszy o 26% w porównaniu z podstawową wersją Leafa. Jak zapewniają Japończycy, żaden bezpośredni konkurent z tej półki cenowej nie może się z ich autem równać.

Nowy Nissan Leaf 30 kWh jest doskonałym przykładem pionierskiej i innowacyjnej duszy Nissana. Nieustannie staramy się przesuwać granice tego, co jest możliwe dzięki technologii bezemisyjnej jazdy. Wciąż idziemy dalej, a z nami nasi klienci. - mówi szef europejskiego oddziału Nissana, Gareth Dunsmore.

Nie bez powodu Leaf został zabrany przez Nissana w tak nieprzyjazne rejony Skandynawii. Producent chce pokazać, że został wyposażony w najnowsze technologie, które chronią elektryka przed najniższymi temperaturami. Baterie w końcu bardzo nie lubią mrozu, ale Nissan twierdzi, że dołożył wszelkich starań, aby Leaf sprawdził się nawet w najcięższych warunkach. Druga sprawa to nowoczesny system łączności z samochodem Nissan Connect EV. Dzięki niemu kierowca może komunikować się ze swoim samochodem za pomocą smartfona i, przykładowo, włączyć ogrzewanie, nie wychodząc z domu.

Poprawionego Leafa możemy zobaczyć na wideo:

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

SUV Nissana szaleje w śniegu

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.