Subaru Colina McRae na sprzedaż

Po legendarnym kierowcy rajdowym pozostało wiele wspomnień, a także niezliczonych filmów upamiętniających jego wyczyny na rajdowych "oesach". Za kilka tygodni na aukcję trafi samochód, w którym pojawił się po raz ostatni oficjalnie

Wersje specjalne sygnowane przez mistrzów

Ostatni publiczny występ Colina McRae dla szerokiej publiczności miał miejsce w 2007 roku podczas Festiwalu Szybkości w Goodwood. Zasiadł wtedy za kierownicą Subaru Imprezy WRX STI i zrobił kilka okrążeń na specjalnie przygotowanym torze. Niedługo potem utytułowany kierowca rajdowy zginął w katastrofie lotniczej, gdy rozbił się śmigłowcem niedaleko swego domu.

Fani legendarnego Szkota będą mogli wziąć udział w aukcji tego samochodu. Na pierwszy rzut oka wygląda jak seryjna Impreza WRX STI, ale tak naprawdę pod karoserią skrywa się pełna rajdowa specyfikacja S12B. Maszyna była wykorzystywana przez Pettera Solberta w rajdach WRC w 2007 roku, w której emerytowany już rajdowiec dwa razy stanął na podium.

Po zakończeniu rajdowej kariery Subaru zostało całkowicie odbudowane do stanu umożliwiającego występowanie w festiwalach, a także na specjalnych pokazach. Wyremontowano w nim silnik oraz wymieniono skrzynię biegów wraz ze sprzęgłem oraz cały układ hamulcowy i zawieszenie. Do tego auto wyposażono w nowe fotele kubełkowe oraz klatkę bezpieczeństwa i gaśnicę.

W tej chwili wygląda jakby przed chwilą wyszło z linii produkcyjnej. Auto trafi na aukcję C&M Motors w Północnej Irlandii. Cena wywoławcza to jakieś 230 tys. dolarów, więc może to być kolejne, najdroższe Subaru Impreza na świece. Jakiś czas temu inna "rajdówka" McRae została sprzedana za 238 tys. dolarów.

ZOBACZ TAKŻE:

Trzy japońskie pomysły na samochód sportowy

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.