Mercedes przegonił Audi

Mamy nowego, globalnego lidera w segmencie premium. Mercedes w pierwszym miesiącu tego roku przegonił swoich konkurentów z Ingolstadt i Monachium

Mercedes Zetros 3643 AS 6x6 | Hardcorowy specjalista

W końcu ogłoszono oficjalne wyniki sprzedaży za styczeń, z których wynika, że w Stuttgarcie przez najbliższe dni będzie bardzo wesoło. Mercedes jest aktualnie liderem segmentu premium. W porównaniu z tym samym okresem w ubiegłym roku, sprzedaż wzrosła o 20 producent, dając w sumie 150 814 sprzedanych samochodów.

Na drugim miejscu uplasował się dotychczasowy lider, czyli Audi. Spośród "wielkiej trójcy znad Renu" odnotowało najwolniejszy wzrost. Koncern z Ingolstadt polepszyło swoje wyniki o zaledwie 4 procent, sprzedając w sumie 143 150 samochodów.

Trzecie miejsce należy do BMW, które cieszy sie wzrostem w wysokości 7,5 procent i już depcze po piętach Audi, sprzedając 133 883 egzemplarze w styczniu tego roku.

Dla porównania nowe BMW Serii 7 sprzedało się w liczbie 3 392 egzemplarzy, podczas gdy Mercedes Klasy S znalazł w tym samym czasie 8 473 klientów. Jednak do wyniku Mercedesa trzeba doliczyć jeszcze wersję Coupe oraz Maybacha.

ZOBACZ TAKŻE:

Niemiecki tuning amerykańskich aut

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.