Salon Genewa 2016 | Peugeot Traveller i-Lab VIP | Pokaz możliwości

Peugeot, Citroen i Toyota wprowadzają na rynek swoje nowe dostawczaki. Francuzi doszli do wniosku, że Salon Samochodowy w Genewie to najlepszy moment na promocję

Nowe dostawczaki | Kolejne trojaczki PSA i Toyoty

Citroen SpaceTourer, Peugeot Traveller i Toyota ProAce to nowe trojaczki połączonych francusko-japońskich sił. Wcześniej koncern PSA i Toyota produkowali wspólnie miejskie maluchy, C1, 107 oraz Aygo, a teraz wzięli się za samochody dostawcze. W ofercie Peugeota i Citroena nowe dostawczaki zastąpią odpowiednio modele Expert oraz Jumpy.

Citroen do Genewy przywiezie zwariowany projekt na bazie SpaceTourera, który upodobania dostawczka do... crossovera . Peugeot jako bardziej wyważona marka koncernu PSA stawia raczej na luksus. Koncepcyjny i-Lab VIP 3.0 Shuttle ma pokazać wszystkim, jaki potencjał drzemie w nowej konstrukcji - to nie tylko dostawczak, ale także może służyć jako wygodny biznesowy wehikuł. Z zewnątrz koncept poznamy po panoramicznym dachu, czarnych akcentach nadwozia i przyciemnianych szybach.

W środku oprócz luksusowej tapicerki (połączenie skóry i Alcantary) pierwsze skrzypce gra olbrzymi, bo 32-calowy tablet przygotowany przez Peugeota we współpracy z Samsungiem. Wielki tablet można swobodnie przemieszczać i obracać po całej kabinie. Został też wyposażony w specjalną funkcję, dzięki, której 32-calowa powierzchnia dzieli się na cztery mniejsze, niezależne od siebie ekrany i każdy uczestnik spotkania może używać swojej części. Warto też wspomnieć o panelu wbudowanym w dach, gdzie wyświetlane są różnego rodzaju informacje, drewnianych elementach, LED-owym oświetleniu oraz o systemie audio Focal.

Peugeot 508 SW 2.0 HDi AT Allure | Test | Auto uniwersalne

Koncept będzie można zobaczyć na żywo już w marcu podczas genewskich targów. Przynajmniej na razie, Peugeot nie planuje produkcyjnej wersji Travellera i-Lab VIP 3.0 Shuttle. To pokaz możliwości ich nowego modelu.

ZOBACZ TAKŻE:

Peugeot 308 GTI | Z pazurem

Peugeot 308 GTIPeugeot 308 GTI Fot. Peugeot

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.