Salon Genewa 2016 | SsangYong SIV-2 | Większy brat Tivoli

SsangYong pokazał w Genewie kolejnego SUV-a. Tym razem o półkę większego od Tivoli

Jak jeździ Tivoli? Nasz test

Po zeszłorocznej premierze crossovera Tivoli Koreańczycy z SsangYonga nie zaprzestają ofensywy w tym popularnym segmencie. SsangYong SIV-2 to drugie i prawdopodobnie ostatnie stadium konceptu SIV-1, który zobaczyliśmy już trzy lata temu. To wizja większego brata crossovera Tivoli. Nowy SUV na rynku zmierzy się z Nissanem Qashqaiem. Ze względu na popularność tego segmentu, SIV-2 to kluczowy projekt dla całej marki. Stylistycznie auto podąża ścieżką wyznaczoną przez Tivoli.

Nowy SUV mierzy 4440 mm długości, 2675 mm rozstawu osi, 1855mm szerokości i 1640 mm wysokości.

Za napędzanie konceptu odpowiedzialny jest układ hybrydowy. 1,5-litrowy benzyniak dostał do pomocy elektryczny motor (10 kW). W podłogę wbudowano litowo-jonowe baterie 500Wh. Nie znamy jednak dokładnych danych technicznych, osiągów i spalania. Przy okazji szwajcarskiej prezentacji Koreańczycy podkreślali, że konstrukcyjnie SIV-2 przystosowany jest także do klasycznego spalinowego napędu, hybrydy typy plug-in i nie wykluczają nawet wersji w pełni elektrycznej. SIV-2 ma być uniwersalną konstrukcją, która w przyszłości poradzi sobie z każdym rodzajem napędu.

Kia Optima 2.0 XL - test | Made in Korea

Tyle o nowym, większym SUV-ie dowiedzieliśmy się w Genewie. Możemy być prawie pewni, że przy okazji kolejnych targów Koreańczycy wrócą do tego modelu. Spodziewana data wejścia na rynek produkcyjnego SsangYonga SIV-2 to rok 2018.

ZOBACZ TAKŻE:

SsangYong Tivoli | Każdy znajdzie coś dla siebie

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.