Salon Genewa 2016 | Lamborghini Centenario | Nowa definicja hipersamochodu

Na salonie samochodowym w Genewie zobaczymy urodzinową premierę z Sant Agata Bolognese. Zdradzono właśnie nowe szczegóły na temat "hipersamochodu"

Lamborghini Veneno Roadster | Dziewięć

Lamborghini już od dłuższego czasu buduje napięcie w związku z nadchodzącą premierą. Włoska stajnia co chwilę serwuje konkretne informacje na temat modelu Centenario LP770-4. Kilka dni temu Maurizio Reggiani, dyrektor odpowiedzialny za badania i rozwój marki Lamborghini, nie chciał powiedzieć zbyt wiele, poza tym, że "Centenario jest naszą definicją hipersamochodu" .

Auto powstaje z myślą o uczczeniu 100. rocznicy narodzin Ferruccio Lamborghini. Centenario zostanie zbudowane na bazie Aventadora, ale jego nadwozie będzie się całkowicie nowe. Do budowy tego modelu zostaną wykorzystane wyłącznie najlżejsze i najbardziej wytrzymałe materiały.

Lamborghini Centenario LP770-4 będzie wyposażone w jednostkę znaną ze wspomnianego powyżej modelu. Zostanie ona jednak ulepszona. Silnik  V12 o pojemności 6,5 litra rozwinie 759 KM maksymalnej mocy, która będzie przekazywana na wszystkie koła za pomocą siedmiostopniowej skrzyni biegów ISR. Ta piekielna maszyna rozpędzi się od 0 do 100 km/h w 2,7 sekundy. Prędkość maksymalna to 349 km/h.

Lamborghini Egoista - Apache na kołach

Produkcja będzie mocno limitowana. Powstanie zaledwie 40 egzemplarzy, z czego połowa to wersje coupe, a druga połowa to roadstery. Cena wynosie 2,2 miliona euro, jednak Lamborghini nie będzie miało problemów ze sprzedażą tego modelu. Wszystkie egzemplarze znalazły już nabywców.

Aktualizacja 19.02.2016 r.

Najprawdopodobniej poznaliśmy wygląd Centenario - do sieci wyciekły zdjęcia modelu zarejestrowanego przez Lamborghini w urzędzie patentowym. Agresywne, ostre linie, niesamowicie dynamiczna sylwetka, gigantyczny dyfuzor, trzy końcówki wydechu, duże wloty powietrza... Wszystko pasuje do "hipersamochodu".

ZOBACZ TAKŻE:

Lamborghini Huracan LP 610-4 | Test | Warto mieć marzenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.