Prototypy | Salon Genewa 2016 | Fiesta ST z plusem

Ford zdementował niedawno pogłoski na temat Fiesty RS. Na pocieszenie dla klientów zostanie przygotowana ST ze znaczkiem "plus"

Dziewczyna i samochód | Agata i Ford Fiesta Black Edition

Już za kilka tygodni targi w Genewie, a tam zostanie oficjalnie odsłonięta specjalna wersja Fiesty ST. "Hot Hatch" otrzyma nazwę "Plus", co w tym przypadku może oznaczać jedno - jeszcze więcej mocy pod maską.

Kilka miesięcy temu zamaskowany egzemplarz Fiesty ST został przyłapany podczas testów na publicznych drogach. Mimo mocnego kamuflażu widać było, że Fiesta ST Plus otrzyma nowe zderzaki i poszerzone błotniki . Poza tym ma mieć twardsze zawieszenie i bardziej skuteczny układ hamulcowy. Niewykluczone, że inżynierowie zmienią trochę charakterystykę układu kierowniczego.

Ford póki co niczego nie potwierdza, ale pod maskę trafi dobrze znany silnik 1,6 wspomagany przez turbodoładowanie, z którego zostanie wyciśnięta jeszcze większa moc. Do tej pory najmocniejsza odmiana Fiesty dysponowała 182 KM. Ford nie ujawnił jeszcze ostatecznej mocy przygotowywanego modelu. Dotychczas Fiesta ST potrzebowała na przyspieszenie do setki 6,9 sekundy, a w nowym modelu ten wynik ma się poprawić o 0,2 sekundy. Prędkość maksymalna Fiesty ST to 223 km/h.  Nowy model z pewnością będzie nieco szybszy.

Przy okazji prezentacji ostrzejszej Fiesty ST, Ford zabierze do Genewy także inną nowość. Będzie to kolejna odsłona Forda Ka, który będzie miał premierę już za kilka dni w Barcelonie podczas imprezy Mobile World Congress.

ZOBACZ TAKŻE:

Nowy Ford Focus ST | Pierwsza jazda | Dwa światy

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.