VW pozbędzie się Ducati, Scanii i MAN-a?

Trwająca od września 2015 roku afera "Dieselgate" zatacza coraz szersze kręgi i pochłania więcej ofiar. Koncern Volkswagen rozważa sprzedaż kilku marek, które posiada w swoim portfolio. Wszystko po to, żeby pokryć straty

Kalendarze | Maszyny XXL

Amerykańskie źródła donoszą o tym, że władze koncernu Volkswagen bardzo poważnie rozmyślają nad sprzedażą lub wystawieniem do oferty publicznej marek Scania oraz MAN. Żadna decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła, ale firma musi być przygotowania na radykalne działania. Tym bardziej, że zanim rozkręciła się afera "Dieselgate", niemiecki koncern brał pod uwagę takie rozwiązania.

Według szacunków analityków, obie marki mogą być warte około 13,5 mld dolarów. Takie pieniądze mogłyby bardzo pomóc koncernowi w pokryciu strat związanych z aferą, które są obecnie szacowane na 18 mld dolarów i ciągle rosną. Według niektórych źródeł, koncern VW może stracić na całym zamieszaniu nawet 55 mld dolarów.

Dlatego w sytuacji, gdy pieniądze ze Scanii i MAN-a nie wystarczą, do sprzedaży może trafić marka Ducati, która znajduje się pod skrzydłami Audi. Producent motocykli zanotował w ostatnim czasie ogromny wzrost, sprzedając po raz pierwszy ponad 50 tys. jednośladów w ciągu roku.

W razie czego niemiecki koncern z Wolfsburga posiada w swoim portfolio kilka bardzo dobrze prosperujących marek takich jak Audi, Bentley, Bugatti, Lamborghini, Porsche, Seat czy Skoda. Jednak z nimi na pewno nie będzie chciał się rozstać.

ZOBACZ TAKŻE:

Ferdinand Piëch | Co mu zawdzięczamy?

Czy Dieselgate zmusi Volkswagena do sprzedaży swoich marek?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.