Salon Genewa 2016 | BMW i8 Protonic Red | Limitowana edycja

BMW do Genewy przywiezie BMW i8 w limitowanej edycji Protonic Red. Co się zmieniło?

BMW M5 w śniegu

Od jakiegoś czasu z Bawarii płyną do nas informacje, że BMW pracuje nad dwoma wersjami i8. Po pierwsze, wreszcie mamy zobaczyć produkcyjną wersję Spydera. Po drugie, Niemcy szykują się do wypuszczenia mocniejszej odmiany modelu - i8. Wszystko jednak wskazuje na to, że na te modele jeszcze trochę poczekamy. Właśnie zaprezentowane BMW i8 Protonic Red Edition to niestety żaden z nich, a tylko zabawa stylistów.

Sercem futurystycznej hybrydy w dalszym ciągu będzie więc benzynowy, trzycylindrowy silnik 1.5 TwinPower o mocy 231 KM i 320 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Spalinowa jednostka wspierana jest przez motor elektryczny, który dostarcza kolejne 131 KM i 250 Nm. Łączna moc układu to 362 KM. Osiągi? Pierwsza setka to kwestia 4,4 sekundy. Prędkość maksymalną ograniczono do 250 km/h.

Tak jak wspomnieliśmy powyżej, i8 Protonic Red Edition stawia przede wszystkim na wyjątkowy wygląd. Pierwsze skrzypce gra tu zupełnie nowy czerwony lakier Protonic Red, z którym kontrastują elementy pomalowane metalicznym Frozen Grey. BMW otrzymało także inne malowanie 20-calowych felg. We wnętrzu również nie ma co spodziewać się rewolucyjnych zmian - pojawiły się czerwone przeszycia, obowiązkowe plakietki z nazwą edycji specjalnej i parę drobnych elementów.

Na więcej zdjęć i informacji musimy poczekać do 3 marca, bo właśnie wtedy Salon Samochodowy w Genewie się rozpocznie. Z tego co wiemy, BMW i8 Protonic Red wejdzie do produkcji w lipcu i będzie ściśle limitowaną edycją specjalną.

ZOBACZ TAKŻE:

Alpina B7 xDrive | Po co czekać na M7?

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.