Salon Genewa 2016 | BMW M760 Li xDrive | Superlimuzyna z Monachium

Podczas salonu w Genewie zobaczymy "uber sedana" BMW, który ostatecznie zakończy monopol Audi i Mercedesa AMG na luksusowe sportowe limuzyny

Mercedes klasy S Cabrio | Otwarty na luksus

Na genewskich targach nowe BMW M760Li xDrive pełnić będzie rolę przeciwwagi dla Alpiny B7 xDrive (pisaliśmy o niej tu: Alpina B7 xDrive ). Po ich zakończeniu i wprowadzeniu do sprzedaży najmocniejsza "siódemka" wszech czasów będzie batem na Mercedesa S63 AMG oraz Audi S8.

Pierwsze zdjęcia i dane techniczne, do jakich udało nam się dotrzeć, wiele mówią o potencjale technicznym supersedana BMW. W dobie eko- i elektrowozów oraz downsizingu, auta wyposażone w dwunastocylindrowe silniki są prawdziwą rzadkością na miarę czterolistnej koniczyny.

Tymczasem silnik siódemki ze znaczkiem M w nazwie imponuje nie tylko liczbą cylindrów. Pojemność podwójnie doładowanego agregatu to aż 6,6 litra! Gigantyczna jednostka osiąga równe 600 KM i dysponuje atomowym zapasem momentu obrotowego (800 Nm). Auto seryjnie wyposażone w napęd na obie osie xDrive rozpędza się do 100 km/h w 3,8 s. Prędkość maksymalna została co prawda elektronicznie ograniczona do 250 km/h, ale po zamówieniu opcjonalnego M Driver Package wzrasta do 305 km/h.

Tym samym nowe BMW M760Li xDrive jest sporo mocniejsze od Mercedesa S63 AMG i Audi S8. Więcej mocy oferuje jedynie S65 AMG (630KM). Pamiętajmy jednak, że to nie ostatnie słowo BMW.

ZOBACZ TAKŻE:

WSZYSTKO O | NOWE BMW SERII 7

BMW serii 7 2015BMW serii 7 2015 fot. BMW

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.