Prototypy | Nadchodzi nowy Ford Ka

Kilka tygodni temu Ford zapowiedział koniec Forda Ka produkowanego w tyskiej fabryce, a na horyzoncie pojawia się już następca. Będzie mały, a do tego czterodrzwiowy

Ford Tourneo Connect 1.6 TDCi Titanium | Test długodystansowy

Premiera nowego Forda Ka została zapowiedziana podczas lutowej imprezy Mobile World Congress w Barcelonie. Dotychczasowy model był bratem-bliźniakiem Fiata 500. Auto powstawało w polskiej fabryce od 2008 roku.

Trzecia generacja Forda Ka będzie całkiem inna. Przede wszystkim mały, miejski model straci swój kulisty kształt. Auto zostało zaprojektowane od nowa w Brazylii, a wykorzystano do tego globalną platformę Ford B, przeznaczoną dla samochodów z segmentu subkompakt. Nowy, czterodrzwiowy model będzie najprawdopodobniej nosił nazwę Ka Plus.

Koncern nie podjął jeszcze decyzji, gdzie będzie produkowany nowy model na potrzeby rynku europejskiego. Jednak bardziej prawdopodobne jest ulokowanie produkcji w Ameryce Południowej, gdzie tamtejsza wersja jeździ już prawie od roku po drogach.

Pod maską nowego Forda Ka wylądują silniki dobrze znane Forda Fiesty. Można się zatem spodziewać małych jednostek o rozpiętości mocy od 65 do 100 KM.

ZOBACZ TAKŻE:

Dziewczyna i samochód | Agata i Ford Fiesta Black Edition

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.