Volvo V90 | Wyciek przed premierą

Prezentujemy pierwsze oficjalne zdjęcia nowego Volvo V90, które wyciekły do sieci na osiem dni przed planowaną przez Volvo premierą tego auta

Dziewczyna i samochód | Justyna i Volvo XC90

Jak już informowaliśmy, flagowe szwedzkie kombi miało zostać oficjalnie zaprezentowane 18 lutego, zaś wkrótce potem podczas salonu samochodowego w Genewie. Stało się jednak inaczej, dzięki czemu już dzisiaj wiemy, jak wyglądać będzie największe kombi ze Szwecji i zarazem jedno z największych modeli w segmencie.

Nie jest zaskoczeniem, że wygląd nowego V90 kontynuuje koncepcję pokazaną w limuzynie S90. Cieszy fakt, że przemiana sedana w kombi odbyła się w niezwykle płyny, estetyczny i miły dla oka sposób. Do tego są tu liczne odniesienia do seksownego Volvo Concept Estate z 2014 roku.

Największych zmian w sylwetce auta dokonano naturalnie za słupkiem C, gdzie linię dachu zgrabnie ścięto i zaopatrzono w dużą klapę kryjącą dostęp do bagażnika. Jego pojemność nie jest na razie znana, ale można przypuszczać, że w tej kwestii nowe V90 będzie godnym spadkobiercą modelu V90, którego produkcję zakończono w 1998 roku.

Na resztę faktów przyjdzie nam poczekać do premiery modelu.

ZOBACZ TAKŻE:

Volvo S90 | Niemcy mają się czego bać!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.