Ram Power Wagon | Wojna mocarnych pickupów rozpoczęta

Ford F-150 Raptor coraz bliżej. Konkurencja nie zamierza poddać się bez walki. Po Chevrolecie teraz FCA odświeża swojego potężnego pickupa

Ulubione samochody Amerykanów

Nowy Power Wagon (rok modelowy 2017) tradycyjnie bazuje na Ramie 2500, który został dostosowany do nowego bardziej offroadowego i sportowego charakteru. W porównaniu z aktualnym Power Wagonem zmiany nie są duże - to bardziej odświeżenie pickupa i przygotowanie go na starcie z Fordem F-150 Raptor. Największą nowością jest zupełnie nowy przód z czarnym, matowym grillem i wielkim srebrnym napisem RAM. Przód auta wyraźnie został zainspirowany fordowskim konkurentem. Edycja 2017 to także lekko przeprojektowany tylny zderzak, nowe lusterka i wzory felg. Do zdjęć Ram pozuje w jaskrawej czerwieni, z którą kontrastują czarne malunki. Dostępnych będzie jeszcze pięć innych kolorów, a czarne motywy można zastąpić srebrnymi.

Fiat Chrysler Automobiles przygotowało pickupa, którego na pewno polubią motoryzacyjni puryści i miłośnicy klasycznej amerykańskiej motoryzacji. Kiedy Ford rezygnuje z V-ósemki i pod maskę topowego F-150 wpycha dużo mniejsze, 3,6-litrowe V6 z mało przystającą do Raptora nazwą EcoBoost, Dodge jest wierny tradycji. Rama Power Wagon napędza potężna 6,4-litrowa V-ósemka HEMI o mocy 410 KM i 580 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Silnik współpracuje z sześciobiegowym automatem.

ZOBACZ TAKŻE:

Ford F-150 Raptor gotowy do terenowych wyścigów

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.