Tuning | Kahn Design WB12 Vengeance | Ostatnie tchnienie

Już za niecały miesiąc targi w Genewie, a tam pojawi się tam mocno przerobiony Aston Martin DB9 przez angielską firmę tuningową Kahn

najgorzej tuningowane samochody

Aston Martin DB9 już niedługo przejdzie na emeryturę, ale zanim to nastąpi specjaliści od tuningu w Kahn Design postanowili przygotować specjalny model na jego cześć.

Auto nazywa się WB12 Venegance i swoją premierę będzie miało podczas targów w Genewie. Nadwozie przeszło bardzo mocny lifting kosmetyczny. Zmienił się przedni pas samochodu, jego reflektory, oraz zderzaki. Oczywiście nie mogło zabraknąć nowych spojlerów, splitterów oraz innych rozwiązań poprawiających aerodynamikę. Większość tych elementów została wykonana z włókna węglowego.

Tył samochodu również został dość mocno przeprojektowany. Wrażenie robią okrągłe lampy typu LED. Natomiast bardzo skromnie prezentuje się wydech w tej wersji.

Kahn Design nie pochwalił się jeszcze, czy dokonał jakichś przeróbek w obrębie jednostki napędowej. Jeżeli nie, to pod maską pracuje silnik V12 o pojemności sześciu litrów. Jednostka rozwija 510 KM maksymalnej mocy oraz 620 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Niewykluczone, że inżynierowie zamontują tam nowy silnik o pojemności 5,2 litra wspomagany przez turbosprężarkę. Ta jednostka zadebiutuje w nadchodzącym modelu DB11.

Wszystkie detale na temat Kahn Design WB12 poznamy już za kilka tygodni podczas targów w Genewie.

ZOBACZ TAKŻE:

Wszystkie nowości salonu w Genewie

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.