BMW M2 | W wojennych barwach

BMW od dłuższego czasu dostarcza samochody bezpieczeństwa na wyścigi Moto GP. W tym sezonie o najlepszych motocyklistów świata będzie dbało BMW M2

Alpina B7 xDrive | Po co czekać na M7

Sercem nowej "eMki" jest 3-litrowy silnik R6 TwinPower Turbo o mocy 370 KM i 465 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Pozwala to małemu BMW (waży 1 565 kg) rozpędzić się do pierwszej "setki" w 4,5 sekundy z ręczną skrzynią lub 4,3 sekundy z przekładnią DCT. Oprócz świetnych osiągów i, jak zapewniają twórcy, równie dobrego prowadzenia, BMW M2 zdobywa serca piękną, agresywną stylistyką.

Teraz BMW przyszykowało wyścigową wersję M2. W sezonie 2016 to właśnie małe, sportowe BMW będzie pełniło rolę samochodu bezpieczeństwa podczas wyścigów Moto GP. Auto otrzymało więc agresywne, torowe malowanie i cały pakiet części BMW M Performance. Auto dostało m.in nowe tylne skrzydło (oczywiście z karbonu), ceramiczne zaciski hamulców, wyczynowe opony Michelin Cup i obowiązkowe w samochodzie bezpieczeństwa LED-owe oświetlenie. W środku pojawiła się tapicerka ze skóry i Alcantary, sportowe fotele z 6-punktowymi pasami oraz klatka bezpieczeństwa.

Zobacz wideo

Moto GP startuje już 18 marca w Katarze. O mistrzostwo znowu będzie walczyć Wielka Trójka ostatnich sezonów: Marq Marquez, Jorge Lorenzo oraz żywa legenda Valentino Rossi. Faworytom przeszkodzić będzie się starał Dani Pedrosa, który wciąż czeka na swój duży sukces w królewskiej klasie. Coraz częściej pojawiają się też plotki, że na parę Grand Prix może powrócić Australijczyk Casey Stoner, dwukrotny mistrz świata Moto GP.

ZOBACZ TAKŻE:

BMW M6 | Test | Mocy nigdy za wiele?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.