Salon Genewa 2016 | Audi zapowiada crossovera | Czas na Q1?

Audi już od dłuższego czasu przymierza się do powiększenia rodziny Q. Nowy model zobaczymy już na początku marca

Gama modelowa Audi powiększy się o modele Q2 i Q4

Marka z Ingolstadt postanowiła podgrzać atmosferę przed premierą i wypuściła do sieci teaser nowego crossovera. Widzimy na nim trzy dotychczasowe SUV-y ustawione od najmniejszego do największego. Po lewej stronie Q3 znajduje się puste, zarezerwowane miejsce.

Nie trzeba być Sherlockiem Holmesem, żeby wywnioskować, że wielkimi krokami zbliża się premiera najmniejszego crossovera marki. Z wielu poprzednich doniesień, wiemy, że będzie to najprawdopodobniej model Q1. Niemcy ostatnio doszli do porozumienia z koncernem FCA i zdobyli prawa do nazwy Q2, ale nowe auto powinno, podobnie jak starsi bracia, dostać nieparzysty numerek. Źródła bliskie Audi mówią, że numery parzyste będą w przyszłości zarezerwowane dla bardziej sportowych wersji istniejących Audi Q. Możliwe, że chodzi tu o coraz popularniejsze SUV-y coupe.

Najmniejsze w gamie Audi Q1 będzie zbudowane na skróconej platformie MQB. Standardem ma być napęd na przednią oś, ale w opcjach nie zabraknie napędu quattro. Na więcej informacji czekamy do Salonu Samochodowego w Genewie. Ten rusza już 3 marca.

AKTUALIZACJA 16.02.2016

Audi wypuściło pierwszym film z nowym crossoverem (Q1 albo Q2, nazwy wciąż nie znamy) w roli głównej. Niestety, to tylko teaser.

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

Nowe Audi Q7 | Drugie wcielenie

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.