Salon Genewa 2016 | Subaru zapowiada nowe XV

Subaru przygotowuje się do odświeżenia swojego crossovera. Japończycy właśnie zaprezentowali pierwszy teaser nowej generacji XV

Subaru Impreza 5d Concept

Koncern Fuji Heavy Industries chce do 2020 roku wyraźnie rozruszać sprzedaż Subaru. Głównym samochodem, który będzie odpowiedzialny za poprawę słupków sprzedaży, będzie zupełnie nowa Impreza. Jednak Japończycy nie mogą zapomnieć o tak popularnym segmencie jak kompaktowe crossovery. Nową propozycję takiego auta od Subaru zobaczymy już na początku marca podczas Salonu Samochodowego w Genewie. Japończycy właśnie wypuścili pierwszy teaser nowej generacji XV.

Nie bez powodu wspomnieliśmy o Imprezie. To właśnie na tym samochodzie XV zostanie zbudowane i wykorzysta zupełnie nową modułową płytę podłogową opracowaną na potrzeby Imprezy. Koncept hatchbacka zaprezentowany w Tokio mierzył 4 400 mm długości, 1 880 mm szerokości, 1 440 mm wysokości, a rozstaw osi wynosił 2 670 mm. Możemy się spodziewać, że XV będzie miał bardzo podobne wymiary. Subaru nie zdradza jeszcze żadnych szczegółów i ogranicza się tylko do jednego teasera nowego crossovera.

Co z jednostkami napędowymi? Te również pozostają tajemnicą. Przypomnijmy, przy prezentacji koncepcyjnych Imprez mówiło się o czterocylindrowych bokserach - 2- i  1,6-litrowym.

Jako że Subaru zaprezentowało tylko jeden teaser, galerię uzupełniliśmy zdjęciami z naszego TESTU Subaru XV.

ZOBACZ TAKŻE:

Serce kontra rozum | Subaru Levorg i VW Golf Alltrack

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.