Aukcje | Ford Focus RS za 500 tys. euro

Ekstremalny hatchback od Forda zaledwie chwilę temu pojawił się na rynku, a już został sprzedany za rekordową sumę pół miliona euro

Ford Focus RS500 | Test wideo

Nowe Lamborghini Aventador LP750-4 Superveloce kosztuje nieco ponad 400 tys. euro. Dla porównania Ford GT, na którego jest wielu chętnych, ale nie każdy będzie mógł go nabyć, kosztuje 412 tys. euro. Według opublikowanego niedawno cennika, Focus RS będzie kosztował prawie 40 tys. euro. Tak więc za 500 tys. euro można nabyć 12,5 egzemplarza . Skąd taka astronomiczna kwota osiągnięta na aukcji?

Wszystko dlatego, że pieniądze z aukcji Barret-Jackson, zostaną przekazane na cele charytatywne. Okrągła kwota trafi na konto fundacji zajmującej się rozwojem badań nad cukrzycą u młodzieży.

Poza przeznaczeniem pieniędzy na szczytny cel, nabywca samochodu będzie mógł skorzystać nie tylko z osiągów Focusa RS, ale otrzyma także indywidualne szkolenie ze sportowej jazdy.

Dla szybkiego przypomnienia Ford Focus RS ma pod maską silnik o pojemności 2,3 litra. Dzięki turbodoładowaniu osiąga moc 350 KM, a do tego oferuje 440 Nm maksymalnego momentu obrotowego, podnoszonego do wartości 470 Nm przez system overboost. Całość jest przekazywana na wszystkie koła. Do setki rozpędza się w czasie poniżej pięciu sekund.

ZOBACZ TAKŻE:

Ford Focus ST TDCi vs. Bentley Continental GT V8 S | Test | Białe jest białe?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.