Ford szykuje poważne zmiany w europejskiej gamie modelowej

Europejski oddział Forda już w najbliższej przyszłości zamierza pożegnać się z kilkoma samochodami, które nie przynoszą zakładanych zysków

Ford GT | Ford sam wybierze klientów

Ford na Starym Kontynencie powoli zaczyna wdrażać plan restrukturyzacji firmy. Celem oczywiście jest znaczne zmniejszenie kosztów i zwiększenie zysków. Co to oznacza dla nas? Ford postawi krzyżyk przy kilku modelach. Niestety, nie wiemy jeszcze, o które samochody dokładnie chodzi, ale przedstawiciele marki wskazali, że będą się pozbywać tych, których sprzedaż w Europie jest niezadowalająca.

Z jednej strony Ford wycofa niektóre swoje auta, a z drugiej szykuje prawdziwą ofensywę na europejskim rynku. W tym roku powinniśmy zobaczyć 7 nowych albo odświeżonych modeli. Na razie poznaliśmy trzy - Focusa RS, SUV-a Edge oraz poliftową Kugę. Amerykanie nie zapominają także o tak popularnym ostatnimi czasy segmencie SUV-ów i crossoverów. Marka przymierza się do kilku premier (zapewne wlicza w to nie tylko zupełnie nowe auta, ale także faceliftingi), które pojawią się w naszych salonach w przeciągu trzech lat. Znacznie poszerzona zostanie także luksusowa linia Vignale - Ford wspomina o pięciu autach do 2017 roku. A jakby tego było mało, do 2020 roku konsekwentnie rozbudowywana będzie oferta aut hybrydowych (zwykłe oraz plug-in) i elektrycznych.

Forda w najbliższej przyszłości czekają bardzo poważne zmiany. Jesteśmy bardzo ciekawi, jak będzie wyglądała oferta marki za kilkanaście miesięcy. Na razie trzeba się uzbroić w cierpliwość - przedstawiciele Forda nie ujawniają żadnych szczegółów.

ZOBACZ TAKŻE:

Piekło zamarznie! Ford F-150 będzie miał wersję hybrydową

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.