Salon Genewa 2016 | Citroen SpaceTourer Hyphen | Turbodoładowana stylistyka

Lekko zwariowany koncept powstał we współpracy z zespołem muzycznym Hyphen Hyphen i ma zwrócić uwagę zwiedzających na nowego dostawczaka marki, Citroena SpaceTourer

Nowe dostawczaki | Kolejne trojaczki PSA i Toyoty

Citroen SpaceTourer, Peugeot Traveller i Toyota ProAce to nowe trojaczki połączonych francusko-japońskich sił. Wcześniej koncern PSA i Toyota produkowali wspólnie miejskie maluchy, C1, 107 oraz Aygo, a teraz wzięli się za samochody dostawcze. W ofercie Peugeota i Citroena nowe dostawczaki zastąpią odpowiednio modele Expert oraz Jumpy.

SpaceTourer w tym wydaniu upodobnił się do tak modnych ostatnio crossoverów. Dostawczak został trochę podniesiony i otrzymał kilka obowiązkowych, offroadowych dodatków. Mowa oczywiście o czarnych plastikowych elementach na zderzakach, progach i nadkolach. Pojawiła się też atrapa aluminiowej osłony podwozia. Felgi mają 19 cali. Swoje robi też nietypowe malowanie. Citroen i zespół Hyphen Hyphen design tego konceptu określają jako "turbodoładowany" . Nie mogło też zabraknąć tak lubianych przez marketingowców słów, że koncept kierowany jest do "ludzi młodych i aktywnych" .

Za napędzanie konceptu odpowiada turbodiesel BlueHDi 150 z systemem StartStop. Silnik współpracuje z sześciobiegową ręczną skrzynią biegów. SpaceTourer ma mieć także napęd na cztery koła, który załącza się na życzenie kierowcy i ma pomóc w jeździe po trudniejszym terenie niż ulice miast - w końcu bojowy wygląd do czegoś zobowiązuje.

Koncepcyjny Hyphen zadebiutuje oficjalnie podczas Salonu Samochodowego w Genewie już na początku marca. Mniej zwariowany, produkcyjny Citroen SpaceTourer wraz z resztą trojaczków trafi do sprzedaży jeszcze w pierwszej połowie 2016.

ZOBACZ TAKŻE:

CITROEN DS | TO JUŻ 60 LAT LEGENDY

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.