Ford F-150 Raptor w bojowych barwach

Ford już odlicza dni do swojej wielkiej premiery. W ramach promocji, nowy F-150 Raptor weźmie udział w kilku wyścigach

Ford Ranger | Pickup po liftingu

Ford doskonale wie, jak podgrzać atmosferę przed premierą nowego Forda F-150 Raptor. Ekstremalny pickup z potężnym silnikiem elektryzuje fanów motoryzacji po obydwu stronach Oceanu. Teraz Amerykanie postanowili posłać go w bój na kilka trudnych, off-roadowych imprez. Sukces w motorsporcie ma zapewnić podrasowanemu F-150 promocję i przełożyć się na słupki sprzedaży.

Ford Performance chwali się, że wyścigówka otrzymała całą masę modyfikacji. Inżynierowie mówią o bardziej sportowym zawieszeniu, podwyższeniu pickupa, żeby nie bał się terenowych przeszkód, klatce bezpieczeństwa, sportowych fotelach z pięciopunktowymi pasami bezpieczeństwa, dodatkowych LED-owych światłach do jazdy w mroku czy specjalnej nawigacji Lowrance GPS, która poradzi sobie na bezdrożach. Niestety, Ford wciąż nie zagłębia się w szczegóły jednostki napędowej. Wiemy tylko, że duża amerykańska V-ósemka zostanie zastąpiona bardziej ekologiczną V-szóstką 3.5 EcoBoost . Downsizing i przedrostek Eco wynagrodzi wyraźnie większa moc. Ale na razie wiemy tylko, że oznacza to "więcej niż 411 KM mocy i 588 Nm maksymalnego momentu obrotowego".

W oczekiwaniu na debiut F-150 Raptora i dokładne informacje o jego jednostce napędowej zapraszamy do GALERII

W jakich imprezach będzie można zobaczyć nowego Raptora? Dla fanatyków motorsportu mamy pełną listę:

- Parker 425 (Arizona; 04-07 lutego) - Mint 400 (Las Vegas; 10-14 marca) - Laughlin Desert Classic (Nevada, 5 maja) - Vegas to Reno (Nevada; 17-20 sierpnia) - Bluewater Challenge (Arizona; start 10 września) - Pahrump Nugget 250 (Nevada; 01-04 grudnia)

ZOBACZ TAKŻE:

FORD F-150 LIMITED | LUKSUS ZZA OCEANU

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.