Smart ForTwo Cabrio | Ceny w Polsce | Znamy kwoty, które otworzą cennik

Od początku lutego polscy dealerzy przyjmują zamówienia na Smarta ForTwo. Wiemy już, ile trzeba zapłacić za modnego malucha bez dachu

Autokonexion Smart fortwo | Na sterydach

Jak chwali się producent, Smart ForTwo Cabrio to tak naprawdę trzy samochody: klasyczny zamknięty dwumiejscowy mieszczuch, auto z dużym szyberdachem i pełnoprawny kabriolet. Wszystko zależy od humoru kierowcy.

Materiałowy dach (dostępny w trzech kolorach: niebieskim, czerwonym lub czarnym) może zostać rozłożony/złożony w 12 sekund, również podczas jazdy. Co więcej, możemy to zrobić zdalnie, nie siedząc w samochodzie. Wystarczy wcisnąć odpowiedni przycisk na kluczyku. Jeżeli chcemy, by Smart stał się pełnoprawnym kabrioletem trzeba ręcznie rozebrać konstrukcję dachu - zdjąć dwie szyny i schować je do specjalnego schowka z tyłu auta.

Oprócz miękkiego, materiałowego dachu i koniecznego wzmocnienia konstrukcji, Cabrio nie różni się niczym od zwykłego Smarta ForTwo. Auto zadebiutuje z dwoma trzycylindrowymi, benzynowymi silnikami: 1.0 o mocy 71 KM i 0.9 Turbo o mocy 90 KM. Obydwa silniki mogą współpracować z pięciobiegową ręczną skrzynią albo dwusprzęgłowym automatem. Do Polski w pierwszej kolejności trafią Smarty ze skrzynią dwusprzęgłową Twinamic. Na manuala trzeba będzie trochę poczekać.

Ile za nowego Smarta ForTwo Cabrio?

Na razie poznaliśmy kwoty otwierające cennik. Maluch z litrowym silnikiem o mocy 71 KM i dwusprzegłowym automatem będzie kosztował dokładnie 61 200 zł . Zainteresowani 90-konnym motorem muszą przygotować się na wydatek o ponad 4 tys. zł większy - ceny mocniejszego Smarta ForTwo Cabrio startują z poziomu 65 700 zł .

Więcej cen nie podano. Wiemy tylko, że klienci nad Wisłą będą mogli wybrać ze wspomnianych powyżej dwóch wersji silnikowych. Linie wyposażenia będą trzy: Passion, Prime oraz Proxy. Na Smarta ForTwo Cabrio można już składać zamówienia. Premiera przewidziana jest na wiosnę.

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

NOWE SMARTY | CENY W POLSCE

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.