Salon Genewa 2016 | Skoda VisionS | Pierwsze szkice SUV-a

Skoda opublikowała pierwsze szkice koncepcyjne swojego nowego dużego SUV-a. Wielka premiera już w marcu w Genewie

Skoda VisionC | Zapowiedź nowej linii stylistycznej

Skoda zaczęła wreszcie ujawniać pierwsze informacje o zbliżającym się SUV-ie. Zapowiedzią zupełnie nowego modelu jest koncept Skoda VisionS. Czesi na razie nie wchodzili w szczegóły i pokazali nam trzy grafiki koncepcyjne. Wiemy więc, czego możemy się spodziewać, jeżeli chodzi o wizualną stronę auta. Możliwe, że podobnie jak VisionC, VisionS będzie zwiastunem nowej linii stylistycznej całej marki.

Jak na koncept i komputerowe szkice przystało, nie zabrakło bardzo odważnych linii, dynamicznej sylwetki, przetłoczeń oraz wielkich kół z fantazyjnym wzorem felg, które ledwo mieszczą się w wydatnych nadkolach. Z przodu uwagę zwracają przymrużone LED-owe światła, charakterystyczny grill marki i chromowane akcenty, nadające Skodzie agresywniejszego charakteru. Z tyłu ciekawie prezentuje się linia dachu płynnie przechodząca w mały spojler, wyraźne wcięcie pośrodku klapy bagażnika, reflektory (wariacja na temat tych, które zaprezentowano dwa lata temu w VisionC ), dwie duże końcówki wydechu oraz LED-owa listwa ciągnąca się wszerz całego tyłu, która będzie pełnić rolę światła stop.

Tets długodystansowy | 50 tys. Skodą Octavią 1.4 TSI Elegance

Przy okazji ujawnienia pierwszych szkiców koncepcyjnych, poznaliśmy też wymiary nowego SUV-a Czechów. Szykuje się kawał auta - Skoda VisionS mierzy 4 700 mm długości, 1 910 mm szerokości i 1 680 mm wysokości. Skoda jest więc większa od Volkswagena Tiguana (4,49 metra długości), na bazie którego najprawdopodobniej będzie zbudowana. Według większości spekulacji i przecieków SUV Skody o spodziewanej nazwie Kodiak będzie samochodem siedmioosobowym. Wiemy, że koncepcyjny VisionS ma trzy rzędy siedzeń, ale pomieści tylko 6 ludzi.

Nowego SUV-a Skody poznamy już na początku marca, kiedy rozpocznie się Salon Samochodowy w Genewie.

AKTUALIZACJA 16.02.2016

Skoda opublikowała kolejny szkic dużego SUV-a. Pojawił się także film, w którym możemy się zapoznać z nową linią stylistyczną marki:

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

Volkswagen Tiguan | Wyczekiwana premiera

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.