Wideo | Ferrari California T na pustyni

Bliski Wschód to jeden z najważniejszych rynków dla Ferrari. Nic więc dziwnego, że to właśnie tam została posłana California T

Następca Ferrari LaFerrari pokona barierę 500 km/h

To, że na Bliski Wschód trafiła akurat California T nie jest przypadkiem. Ferrari szykuje dla tego auta nowy pakiet Handling Speciale, który zostanie zaprezentowany na zbliżających się targach w Genewie. Tak więc nowe wideo powstało nie tylko w celu uhonorowania ważnego dla producenta rynku, ale także, by przypomnieć o samym modelu. Dwie Californie T wysłano na pustynię wokół Liwa Oasis w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Jedna z nich została pomalowana lakierem Deserto Rosso (czerwień pustyni), który idealnie pasuje do Bliskiego Wschodu.

Zobacz wideo

Czego możemy spodziewać się po pakiecie Handling Speciale? Drobnych stylistycznych poprawek. To m.in. leciutko przeprojektowany grill oraz ciemne matowe akcenty. W środku pojawią się oczywiście obowiązkowe plakietki.

Znacznie ważniejsze zmiany zaszły w technicznej stronie modelu. Przede wszystkim usztywniono zawieszenie, by California T stała się jeszcze bardziej sportowym samochodem, lepiej reagującym na polecenia kierowcy. Przeprojektowano także tryb Sport - biegi wchodzą znacznie szybciej, zarówno w skrzyni automatycznej jak i ręcznej. Do nowego charakteru auta ma być także dostosowany silnik (3.8 V8 Twin Turbo) oraz układ wydechowy. Na razie Ferrari nie wchodziło w szczegóły. Więcej dowiemy się już 3 marca podczas Salonu Samochodowego w Genewie, gdzie pakiet zostanie oficjalnie zaprezentowany.

fot. Ferrari | Ferrari California T z pakietem Handling Speciale

ZOBACZ TAKŻE:

FERRARI F12tdf | EKSTREMALNA WERSJA

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.