Volkswagen Golf GTI Clubsport | Powstaje jeszcze mocniejsza wersja

W zakładach Volkswagena powstaje jeszcze bardziej ekstremalna wersja Golfa GTI Clubsport. Przepis jest bardzo prosty - lżej i mocniej

Volkswagen Golf GTD Variant | Rodzinne Gran Turismo

Inżynierowie Volkswagena postanowili wzorować się na najlepszych. Golf GTI Clubsport Lightweight zainspirowany został Porsche 911 GT3. W zakładach Volkswagena powstaje więc dopuszczona do ruchu drogowego wyścigówka, która idealnie sprawdzi się podczas wypadów na tory (tzw. track day). Zgodnie z nową nazwą, GTI Clubsport będzie wyraźnie odchudzony. Na razie wiemy tylko, że zdemontowana zostanie tylna kanapa. Golf będzie także znacznie gorzej wyciszony - w poszukiwaniu zbędnych kilogramów Volkswagen chce się pozbyć większości materiałów wygłuszających. W końcu GTI Clubsport Lightweight to rasowe, wyścigowe auto.

Oprócz kuracji odchudzającej, na warsztat została wzięta także jednostka napędowa. Przypomnijmy, sercem sportowego Golfa jest dwulitrowy silnik benzynowy TFSI o mocy 265 KM i 350 Nm maksymalnego momentu. W Lightweight liczby podskoczą do 296 KM i 380 Nm. GTI Clubsport wyposażony był w specjalny przycisk, który włączał tryb "turbo" podnoszący na 10 sekund moc do 290 KM. Na pokładzie podrasowanego Clubsporta również znajdziemy taki dopalacz, ale nie ujawniono, ile dokładnie koni wyciśnie z dwulitrowego benzyniaka. Znamy za to szacowane osiągi:

0 - 100 km/h - 5,7 sekundy (poprawa o 3 dziesiąte)

Prędkość maksymalna - 250 km/h (elektronicznie ograniczona)

Niestety, przez kryzys, jaki dotknął koncern w związku z aferą Dieselgate, przy produkcyjnej wersji GTI Clubsport Lightweight stoi duży znak zapytania. Jednak prawie na pewno zobaczymy ekstremalnego Golfa podczas tegorocznego zlotu w Wörthersee. Możliwe, że ciepłe przyjęcie prototypu zachęci samą górę Volkswagena do zapalenia projektowi zielonego światła.

ZOBACZ TAKŻE:

PRODUKCYJNY GOLF I 400 KM | TO JUŻ PEWNE!

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.