Skoda sprzedała już 18 milionów samochodów

Skoda osiągnęła właśnie kolejny milowy kamień w swojej historii. Czesi wypuścili na drogi już 18 milionów samochodów

Skoda zapowiada "coś dużego"

Pierwszy samochód czeskiej marki został wyprodukowany w 1905 roku. Po 111 latach fabrykę Skody w Kvasinach opuścił samochód numer 18 000 000. To biała Skoda Superb Combi. Jubileuszowy egzemplarz został uroczyście przywitany przez Prezesa Zarządu Skody Bernharda Maiera, członka Zarządu Michaela Oeljeklausa i przewodniczącego związku zawodowego KOVO Jaroslav Povsik.

"Osiemnaście milionów samochodów to niesamowity wynik. Ten kamień milowy to imponująca demonstracja kwalifikacji pracowników Skody w budowaniu samochodów i ich wielkiego oddania marce, które buduje jej sukces już od 120 lat" - powiedział Jaroslav Povsik.

Możemy się spodziewać, że Skoda w najbliższych latach będzie tylko zwiększała produkcję. Zakłady marki w Kvasinach przechodzą właśnie największą modernizację i rozbudowę w swojej historii. W fabrykę zainwestowano ponad miliard złotych. Już za kilka lat moce produkcyjne wyniosą 280 000 aut rocznie i zostanie stworzonych do 1 300 nowych miejsc pracy. Aktualnie w Kvasinach powstają Skoda Superb, Skoda Superb Combi i Skoda Yeti. W najbliższej przyszłości dołączą do nich nowe SUV-y marki. Przypomnijmy, pierwsze auto z tego segmentu powinniśmy zobaczyć już w Genewie. Wszystko wskazuje na to, że będzie to SUV zbudowany na bazie Tiguana.

"Przez ostatnie pięć lat znacząco podnieśliśmy liczbę wysokiej jakości modeli produkowanych na całym świecie. Fabryki Skody w Republice Czeskiej miały w tym swój znaczny udział. Stanowią one serce naszej globalnej infrastruktury produkcyjnej. Od 1991 roku zainwestowaliśmy już ponad 300 miliardów koron czeskich w modernizację i rozwój naszych placówek w Republice Czeskiej". - mówi członek Zarządu Skody odpowiedzialny za produkcję i logistykę, Michael Oeljeklaus.

ZOBACZ TAKŻE:

Skoda Octavia RS230 | Test | Rzeczywiście Sportowa?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.