Ford Ranger Raptor | Ford rozważa kolejnego mocarnego pickupa

Zza Oceanu napływają informacje, że Ford szykuje podrasowaną wersję Rangera. Możliwe, że Ranger Raptor pojawi się także w europejskich salonach

Ford Ranger | Pickup po liftingu

Wokół sportowego oddziału Forda zrobiło się ostatnio bardzo głośno. Wszystko za sprawą odważnej zapowiedzi, że oferta Ford Performance będzie liczyła 12 modeli już w 2020 roku. Na razie na oficjalnej stronie znajdziemy następujące auta: Ford GT, Shelby GT 350R, Shelby GT350, F-150 Raptor, Focus RS, Focus ST oraz Fiesta ST. Na początku tygodnia informowaliśmy, że przy spodziewanej premierze 250-konnego Forda Fiesty RS postawiano wielki znak zapytania . Za to dzisiaj mamy lepsze infprmacje: Ford bardzo poważnie rozważa Rangera w wersji Raptor.

Skąd wiemy o planach Forda? Wyjawił je Paul Serdynski, jedna z wysoko postawionych osób w Ford Performance, w rozmowie z Motoring . Serdynski stwierdził, że to "fascynujący pomysł" i potwierdził, że Ford myśli nad takim modelem. Niestety, Ranger Raptor wciąż znajduje się na etapie planów. Trzeba mieć na uwadze, że szefostwo Forda może nie zatwierdzić takiego projektu, identycznie jak to niestety miało miejsce w przypadku Fiesty. Póki co musimy uzbroić się w cierpliwość.

ZOBACZ CZYM JEŻDŻĄ AMERYKANIE

Kiedy możemy się spodziewać pierwszych potwierdzonych informacji? Ford na razie skupia na wprowadzeniu Rangera na amerykański rynek, który powinien pojawić się pod koniec tego roku. Jeżeli nowa wersja odniesie sukces, to mocny Raptor będzie tylko kwestią czasu. Jak stwierdził szef inżynierów Ford Performance, Tyrone Johnson: "Wszystko, co robimy musi mieć solidne, biznesowe uzasadnienie" .

Na zdjęciach europejski Ford Ranger w wersji Wildtrak

ZOBACZ TAKŻE:

FORD F-150 LIMITED | LUKSUS ZZA OCEANU

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.